Druk naklejek – jak zadbać o reklamę firmy?


15 lutego 2021

Zadbanie o odpowiednią reklamę jest podstawą rozwoju firmy. Dlatego, jeśli jesteśmy małym producentem, którym sprzedaje swoje produkty poprzez pośredników, bardzo ważne jest to, żeby zadbać o swoją rozpoznawalność.

Jak rozpromować swoją firmę, wykorzystując druk naklejek?

Kiedy nasze towary sprzedawane są przez sklepy, bardzo rzadko ktokolwiek myśli o tym, żeby zapytać się sprzedawcy, kto produkował dany produkt. Z tego powodu, nawet jeśli ktoś chciałby dokupić coś z naszego asortymentu, będzie musiał ponownie udać się do sklepu. Wykorzystując fakt, że druk naklejek jest w dzisiejszych czasach bardzo prosty i możemy nawet sami się tym zająć w domu, warto, jest wykorzystać to w reklamie. Wystarczy, że sprzedając nasze towary w pudełkach jednostkowych, na każdym z nich umieścimy naklejkę, z nazwą naszej firmy. Poza tym, na naklejce możemy także umieścić nasz adres i inne dane.

Jeśli jednak jesteśmy np. sklepem, który zajmuje się sprzedażą towarów skierowanych do młodzieży, możesz do reklamy swojego sklepu wykorzystać wlepy. Druk naklejek jest bardzo prosty, więc nawet w wypadku sklepów nie powinniśmy mieć problemów. Wlepy pozwalają naszym klientom, promować nasz sklep poprzez naklejenie ich np. na telefon, rower itp. Jest to zwłaszcza popularne wśród sklepów, które sprzedają rowery.

Na co zwracać uwagę, podczas projektowania naklejek?

Przede wszystkim liczy się to, żeby od razu przyciągać czyjś wzrok. Nie musimy od razu sygnalizować obrazkiem na naklejce, czym się zajmujemy. Jeśli ktoś zainteresuje się naklejką, to zapyta swojego znajomego skąd ją ma i gdzie może taką zdobyć. Pozwoli nam to na łatwe zdobycie rozgłosu, poprzez pocztę pantoflową. Trzeba jednak zaznaczyć, że druk naklejek i związana z tym reklama jest przeznaczona zwłaszcza dla sklepów, które celują w młodzież. Dlatego, jeśli nasz sklep zajmuje się np. sprzedażą garniturów, to nie jest to dla nas dobra forma reklamy. W takich wypadkach lepiej sprawdzają się plany marketingowe związane z działalnością w social mediach albo współpracę z influencerami, którzy będą nasz produkt reklamować.

Related

Integracja

4 czerwca 2016

Zagadnienia związane z pytaniem, „jak zintegrować swoich